6 lieliski iemesli, kāpēc distanču slēpošana ir mūsu mīļākais sporta veids

Pateicoties dabas mātes dāsnumam, esam piedzīvojuši sen neredzētu sniegu, ko vērts izbaudīt gan veroties pasakainajos dabas skatos, gan sportojot, tostarp, nodarbojoties ar distanču slēpošanu.  

Distanču slēpošana ir viens no populārākajiem un demokrātiskākajiem tautas sporta veidiem. Ar to var nodarboties jau no bērnības, turklāt tam nav arī vecuma ierobežojumu – katrs var izvēlēties savai fiziskajai sagatavotībai un pašsajūtai atbilstošu slodzi, trases garumu un slēpošanas ilgumu.

Distanču slēpošana uzlabo veselību, tāpēc tā ieteicama ikvienam – īpaši to novērtēs tie, kas mīl aktivitātes dabā, cildina veselīgu dzīvesveidu un vēlas uzturēt sevi formā.

1. Tas ir brīnišķīgs aerobais treniņš

Uzlabo kardiovaskulāro izturību un veselību kopumā – pareizi slēpjot, muskuļu grupas nav pārslogotas, tāpēc to var veikt ilgstoši. Regulāra aerobā slodze uzlabo sirds kapacitāti un stiprina sirds asinsvadus, mazina “sliktā” holesterīna uzkrāšanos un aterosklerozes veidošanos, tāpēc tā ieteicama ne tikai profilaktiski, bet arī pacientiem, kas cieš no dažādām sirds asinsvadu slimībām, aptaukošanās utml.

2. Tiek nodarbinātas teju 90% muskuļu grupas

Gan ķermeņa augšdaļa (plecu josla, rokas), gan apakšdaļu (gurni, kājas), tāpat noslogoti tiek arī vēdera, muguras un sēžamvietas muskuļi. Tāpēc distanču slēpošana ir īpaši ieteicama sēdoša darba darītājiem.

3. Nostiprina muskulatūru

Uzlabo locītavu stāvokli, veicina līdzsvara izjūtu un kustību koordināciju.

4. Stiprina imūnsistēmu

Uzlabo fizisko sagatavotību, palīdz atjaunot spēkus pēc smagas darba nedēļas.

5. Dedzina taukus

Stundas laikā, atkarībā no slēpošanas intensitātes, var sadedzināt no 400-1200 kcal!

6. Lielisks antistresa līdzeklis

Dod iespēju no pilsētas kņadas pārcelties uz relaksējošu vidi – mežu vai parku un atslēgties no ikdienas rutīnas, baudīt dabas skatus, uzņemot bagātīgu skābekļa devu.

Kurš no šiem iemesliem visvairāk uzrunā Tevi? Varbūt vēl neesi izmēģinājis distanču slēpošanu? Ja tā, tad ceram, ka pārliecinājām Tevi jau tuvākajā laikā doties uz tuvāko distanču slēpošanas trasi.

Distanču slēpošana

Slēpo pulkā!

Avots: www.parsirdi.lv 

 Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.